В Україні розпочнуть реформу дошкільної освіти

08:59, 22 марта 2023

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про реформу дошкільної освіти.

За словами ініціатора законопроєкту, голови підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимира Воронова, законопроєкт має докорінно змінити підходи та систему здобуття дошкільної освіти.

Реформа дошкільної освіти насамперед передбачає розв’язання проблеми наповненості груп у дитсадках.

Також реформування дошкільної освіти передбачає створення центрів педагогічної та психологічної підтримки та допомоги батькам. Це допоможе батькам отримати інформацію про освітні програми, навчально-методичне та інформаційне забезпечення.

Окрім цього, законопроєктом пропонується забезпечити справедливу черговість зарахування дітей до комунальних закладів освіти через чітке визначення території обслуговування.

Планується змінити й умови роботи педпрацівників. Зокрема, вони отримають адекватний обсяг педагогічного навантаження, щорічну оплачувану відпустку 56 днів та можливість вільно обирати освітні програми та форми роботи.

Законопроєкт передбачає функціонування різних форм дошкільної освіти: дистанційної, педагогічного патронажу (педагоги навчають дітей у домашніх умовах) та мережевої, коли дитина навчається у різних дитсадочках одночасно.

Згідно з документом, зміни стосуватимуться і форми дитячих садочків. Після ухвалення закону в Україні зможуть офіційно працювати сімейні (свої діти та малеча друзів чи сусідів), мобільні (для дітей з віддалених населених пунктів), «школа супергероїв» (для дітей на стаціонарному лікуванні) та центри педагогічного партнерства для дітей, які від народження знаходяться разом з батьками.