В Україні з’явився новий дорожній знак

16:16, 10 августа 2022

Днями на вулиці Академіка Вільямса в Одесі з’явився незвичайний знак дорожнього руху, який раніше ніколи не бачили на українських дорогах. Багатьох водіїв він збентежив.  

З першого погляду на знак відразу можна сказати, що він належить до групи інформаційно-вказівних та вказує водіям напрямки руху смугами на перехресті. Питання ж викликає стрілка, яка розташована на краю праворуч, оскільки на ній зображена табличка велосипедиста.

Таким чином можна зробити висновок, що після перехрестя крайня права смуга стає винятковою велосипедною, а всім автомобілям потрібно повертати з цієї смуги направо. Деякі автомобілісти зазначили, що такого знака у правилах не існує, хоч це не зовсім так.

Так, у ПДР є знак 5.19.1, який називається “використання смуги руху”. На ньому можуть розміщуватися як заборонні, так і дозвільні знаки для кожної конкретної смуги, що випливає з опису знака. Таким чином, знак встановлений в Одесі це просто одна з варіацій знака 5.19.1, який дозволяє рух крайньої правої смуги після перехрестя виключно велосипедистам.