В Україні зростуть пенсії – Шмигаль

11:47, 18 февраля 2023

У березні цього року пенсії українців будуть проіндексовані і збільшаться на 20%. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram, зазначивши при цьому, що за дорученням президента України Володимира Зеленського індексацію пенсій буде проведено, попри те, що за законом про державний бюджет на 2023 рік перегляд цих виплат не є обов’язковим.

“У 2023 році пенсії для українців знову будуть підвищені. Вже цього березня уряд проведе індексацію пенсій на 20%. Під індексацію підпадатимуть всі категорії, визначені в законі “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, – зазначив він.

“Уряд виконує свої зобов’язання перед людьми. Ми допомагаємо тим, хто цього найбільше потребує. Індексація виплат торкнеться понад 10 мільйонів українців”, – підкреслив Шмигаль.

Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України в результаті індексації пенсій, проведеної 1 березня 2022 року, підвищені виплати отримали близько 10 мільйонів одержувачів, а середній розмір підвищення склав 380 гривень.

Після індексації середня пенсія в Україні становила 4 400 грн, а для військових, яким березні вперше проіндексували пенсійні виплати – 8 500 гривень.

Планової індексації пенсій у квітні не було, але пенсії перерахували працюючим пенсіонерам. Таких в Україні приблизно 2,5 мільйона.