В “Укренерго” попередили про можливі віялові відключення електроенергії через ракетні обстріли. Бессарабія – підтримує енергосистему економлячи

13:36, 11 октября 2022

«Укренерго» попередило про можливі віялові відключення електрики. Вони потрібні для ліквідації наслідків масованої російської ракетної атаки, яка сталася 10 жовтня. Щоб підтримати енергосистему нам всім зараз потрібно економити на енергоспоживанні. 

Про це повідомив очільник «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі національного телемарафону.

“Можливо кілька наступних днів може знадобитися додаткове обмеження споживання, щоб дати можливість нашим ремонтним бригадам, які працюють цілодобово, відновити електромережу і якомога швидше забезпечити надійне електропостачання”, – заявив Кудрицький.

За його словами, відключення триватимуть “кілька годин, не більше”, будуть контрольованими і здійснюватимуться в повній координації з диспетчерами “Укренерго”.

Слід зазначити, що робітники “Укренерго” працювали всю ніч і вже відновили енергопостачання у більшості регіонів, де воно зникло в результаті масштабного ракетного обстрілу енергетичної інфраструктури магістральних мереж. Диспетчери НЕК “Укренерго” заживлювали споживачів по резервним схемам живлення, а ремонтні бригади – терміново ремонтувати і продовжують відновлювати пошкоджене обладнання.

Нагадаємо, що зранку 10 жовтня росіяни завдали масованих ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури в 11 областях України і в Києві. Електропостачання було порушено практично по всій країні. У 8 регіонах виникли проблеми з водопостачанням. Масовані ракетні обстріли призвели й до перебоїв з інтернетом та зв’язком у різних регіонах України.

Українців закликають зменшити споживання електроенергії у вечірній піковий час з 17 до 23 години і, за можливості, зменшити використання потужних електроприладів. Це необхідно для того, щоб знизити навантаження на електромережу на тлі російських ракетних атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.

Громади української Бессарабії теж мобілізувались у підтримці української енергосистеми. Так, у багатьох населених пунктах було прийнято рішення вимкнути вчора ввечері вуличне освітлення, як, наприклад, у Саф’янівській громаді. Місцева влада також через всі можливі канали мовлення доносила до мешканців регіону інформацію про необхідність мінімального споживання електроенергії у пікові години.

Більше читайте тут: https://bessarabiainform.com/2022/10/v-ukrenergo-poperedili-pro-mozhlivi-viyalovi-vidklyuchennya-elektroenergii-cherez-raketni-obstrili-bessarabiya-pidtrimue-energosistemu-ekonomlyachi/