В Укренерго розповіли, коли можна очікувати значного покращення ситуації з графіками відключення світла в Одеській області

11:29, 06 февраля 2023

До 10 лютого повинні закінчитися роботи з відновлення енергетичних об’єктів, які постраждали в Одеській області, що дасть значне покращення для споживачів електроенергії.

Про це під час брифінгу щодо ситуації з енергопостачанням Одеси та Одеської області розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Внаслідок російських атак ракетами і дронами обладнання, яке є в Одеській області та в Україні в цілому, перенесло велике навантаження. Значна частина цього обладнання була відновлена після атак, але аварії на кшталт вчорашньої (4 лютого – Ред.) є прямим наслідком російської кампанії проти енергосистеми України. Обладнання, яке було декілька разів пошкоджене, вичерпало свій технічний ресурс. Тому наслідки серії російських атак даються взнаки не лише безпосередньо під час влучань, а й через деякий час після цього», – підкреслив Володимир Кудрицький.

Відразу після аварії у суботу було втрачене живлення понад 500 тис. абонентів в Одеській області. За добу вдалося відновити енергопостачання понад 200 тис. із них. Наразі в Одесі та Одеському районі 280-290 тис. абонентів мають дуже обмежене енергопостачання.

Голова НЕК «Укренерго» повідомив, що в область звозять генератори для за живлення критичної інфраструктури, що дозволить перенаправити звільнену потужність для інших споживачів. Велика кількість обладнання вже прибула в Одеську область. У міру переведення критичної інфраструктури на автономні джерела живлення графіки відключень, які відразу після аварії були +2/-12, поступово будуть пом’якшуватися до +2/-8.

Кудрицький зазначив, що НЕК «Укренерго» в посиленому режимі відновлює всі енергооб’єкти в області, які постраждали від російських атак. Компанія сфокусувалася на одному із них, який дозволить якнайшвидше відновити електропостачання Одеси та Одеського району. На цьому об’єкті цілодобово працює 5 аварійних бригад – це максимум, який можна на ньому розмістити. За прогнозами, відновлювальні роботи на цьому об’єкті, які ведуться з максимально можливою швидкістю, закінчаться до наступної п’ятниці, після чого можна очікувати значного покращення ситуації із графіками відключення.

Зазначимо, що через ситуацію з електропостачанням 6 та 7 лютого оголошено канікули у закладах освіти міста Одеса.