В уряді України розглянуть питання започаткування Дня румунської мови

13:22, 24 ноября 2023

Кабінет міністрів України розгляне пропозицію представників румунської національної меншини щодо заснування Дня румунської мови. Раніше відповідний лист надіслала президенту Зеленському Одеська обласна національно-культурна румунська асоціація.

У надісланому листі голова організації Анатолій Попеску запропонував щорічно святкувати День румунської мови 31 серпня. Нагадаємо, 31 серпня 1989 року Молдова офіційно перейшла на латинську писемність.

«Чекаючи на дзеркальну відповідь на дружній жест Румунської Держави про визнання та святкування Дня української мови на своїй території, та на підтвердження факту офіційної відмови України від використання синтагми «молдавська мова» на власній території, відповідно до Спільної заяви прем’єр-міністрів України та Румунії за підсумками першого засідання урядів двох країн від 18 жовтня 2023 року, пропонуємо, та просимо Вас, згідно з українським законодавством розробити та надати у ВР України відповідний законопроект про заснування в Україні Дня румунської мови, який відзначатиме щорічно 31 серпня», – йдеться у листі .

23 листопада ц.р. Одеська обласна національно-культурна румунська асоціація отримала офіційну відповідь Офісу президента України, в якій повідомляється про направлення цього питання на розгляд Кабінету Міністрів України.