Вбивство на полюванні у Павлівській громаді: суд ухвалив вирок через майже 2 роки після трагедії

, 09:27, 12 февраля 2024

Саратський районний суд Одеської області днями ухвалив обвинувальний вирок у справі щодо вбивства через необережність, яке сталося у другий день 2022 року на Болградщині. 

Кримінальна подія сталася після полювання на зайців, коли компанія завзятих мисливців близько 12:00 години влаштувала привал на обід біля дамби в західній частині околиці села Вознесенка Перша.

Один із чоловіків – досвідчений мисливець, який з 1991 року є членом громадської організації “Арцизька районна організація Українського товариства мисливців і рибалок”, та з 1997 року постійно приймав участь у полюванні, допустив злочинну недбалість, ціною якої стале життя товариша. По-перше, він, у порушенні «Правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю на полюванні»,  виїхав на полювання з несправною мисливською рушницею. По-друге, на час обіду залишив рушницю без нагляду нерозрядженою, поставив її на землю, обіперши стволами на автомобіль.

Заряджена мисливськими патронами 12 калібру, спорядженими множинним шротом, рушниця сповзла та впала на землю, в результаті чого відбувся нецілеспрямований, самовільний постріл з одного ствола. Внаслідок пострілу один із мисливців, який знаходився поряд, отримав множинні тілесні ушкодження. Потерпілого доставили до Арцизької центральної лікарні, де він  від отриманих вогнепальних поранень помер.

Двоє синів та вдова загиблого відмовились бути потерпілими у кримінальному провадженні та надалі заяви, що жодних претензій до особи, злочинна недбалість якої позбавила життя їхньої рідної людини, не мають.

За вироком суду засуджений уродженець села Вознесенка Перша визнаний винним у вбивстві, вчиненому через необережність, за що отримав покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки з одночасним звільненням від цього покарання з випробуванням.

Крім того, він зобов’язаний відшкодувати витрати на залучення експертів, сплативши на користь держави 25081,33 гривень.

Мисливську рушницю та пасок для патронів конфісковано, а 19 патронів, вилучених в рамках кримінального провадження, передано ЗСУ.