Великодні свята в Саратській бібліотеці

16:55, 18 апреля 2017

Є багато свят, які полюбляють зустрічати українці. Але чи не найголовнішим є Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію, любов. Саме до Пасхи в Саратській районній бібліотеці відбулися заходи з циклу «Народні свята в Україні».

Про історію одного з найбільших свят всіх християн, підготовку  до нього, про те, як шанують традиції вербної неділі, чистого четверга, які існують  види крашанок читачі – учні 2-А класу Саратського НВК ЗОШ І-ІІІ школа-гімназія — дізналися з  оповіді бібліотекаря Людмили Нєдової під назвою «Барви Великодня». Крім того, діти декламували вірші, присвячені Великодню,  щиро ділилися розповідями про те, як святкують Великдень в їхніх родинах, хором промовляли  святкові примовки «Не я б’ю, верба б’є!», «За тиждень – Великдень! Недалечко – червоне яєчко». Юних читачів було  ознайомлено з книгою О. Соломченка «Писанки». Загалом захід пройшов в теплій, дружній атмосфері.

Без писанки не проходить жодне святкування Великодня. Писанка – це свято у фарбах, це музика в кольорі, це радість і щастя. Для  учасників клубу «Джерело» бібліотекар Галина Маковецька  підготувалв  до перегляду мультимедійну презентацію «Великодній ярмарок» та книжкову виставку «З Воскресінням Христовим». Учасників клубу було ознайомлено з легендами і міфами, пов’язаними  з культом яйця. Цікаво, що у давнину українські жінки, перш ніж сісти за розпис Великодніх яєць, довго молилися та постилися,  а у переддень навіть зберігали обітницю мовчати, настільки священним було для них  виготовлення писанок. Діти дізналися й про те, що українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. ЇЇ оспівували  у віршах і творах українські поети й письменники.

Продовженням народознавчого циклу «Барви Великодня» в Саратській бібліотеці був майстер-клас з декупажу святкової писанки, який провела викладач художнього класу КЗ «Саратська ДМШ»  Світлана Колісник. Звичай розмальовувати писанки та крашанки досить давній, має витоки з символічного значення яйця, яке майже у всіх народів світу вважалося джерелом життя, символом його початку. Учасників заходу навчали за допомогою  клею, пензлика,  гарних серветок прикрашати декоративне великоднє яйце вишуканим способом: крашанки, виконані у техніці декупаж, виглядають надзвичайно гарно і ефектно. Згодом такий витвір може стати приємним сувеніром до свята для рідних і близьких. Діти самостійно творили красиві візерунки та фарбували крашанки різними способами. А бібліотекар підготувала цікаву розповідь «Великодні писанки та пасхальні зайці»,  де ішлося про історію пасхальних символів, процес їх виготовлення,  характерні особливості, орнаментальність. Діти також представили виставку своїх  виробів-сувенірів, послухали українські пісні «Писанка» і «Розмалюю писанку» та поласували запашним чаєм із цукерками. 

Источник