Верещук закликала внутрішніх переселенців шукати роботу

14:42, 09 января 2023

Внутрішньо переміщеним українцям не варто покладатися лише на державні виплати, чекати повернення на старе місце роботи, натомість — намагатися працевлаштуватися на новому робочому місці.

Про це в ефірі єдиного марафону новин заявила Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, пишуть “Коментарі”.

Вона наголосила, що працевлаштування – це не тільки дохід, а й особистий розвиток.

Ірина Верещук також зауважила, що серед внутрішньо переміщених осіб чимало активних громадян, які після переїзду в інший населений пункт не покладалися лише на гроші від держави, а влаштувалися на роботу.

Багато з них готові залишитись в тих громадах, куди переїхали, вважає посадовиця.

Вона також закликала роботодавців йти назустріч внутрішньо переміщеним співвітчизникам.

“Для працевлаштування ВПО потрібна ініціатива двох сторін – тих, кому потрібна робота і тих, хто її надає. Тому я апелюю до обох. Роботодавців закликаю йти назустріч переселенцям та активніше давати їм роботу. Переселенців закликаю не чекати, активніше працевлаштовуватись і покращувати своє життя”, – сказала Ірина Верещук.

Як відомо, у березні 2022 року стартували виплати зареєстрованим внутрішнім переселенцям щомісячної допомоги на проживання. Її розмір становить дві тисячі гривень для дорослих та три тисячі гривень на кожну дитину та людину з інвалідністю.

З травня умови виплати змінилися. Уряд вирішив надавати допомогу тим ВПО, які перемістилися з районів проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації. Їх перелік затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням з Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій. Крім того, виплату передбачили внутрішньо переміщеним особам зі зруйнованим чи непридатним для проживання житлом.