Відому торгову мережу внесли до переліку міжнародних спонсорів війни: вона діє і в Одесі

15:47, 01 марта 2023

Відповідне рішення ухвалили через позицію керівництва Metro Cash & Carry продовжувати діяльність в Росії.

Про це повідомили в Національному агенстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Там зазначили, що крім бізнесу в сфері ритейлу, інтереси керівництва компанії Metro Cash & Carry тісно пов’язані зі стратегічними галузями російської економіки: нафтогазовою та банківською сферами.

Окрім того, що компанія продовжує сплачувати податки, тим самим підтримуючи військову машину РФ, керівництво компанії напряму займається транспортуванням російського газу до Центральної та Східної Європи. Поки увесь цивілізований світ відмовляється від енергоресурсів держави-терориста, керівництво Metro Cash & Carry демонструє, що співпраця з РФ не лише не буде припинена, а надалі лише посилюватиметься, — наголошують у НАЗК.

Тож, Metro продовжує реалізовувати нові проєкти у Росії, про це свідчить і те, що фірма не відмовилася приймати оплату картками «Мир» російського «Сбербанку».

В Агенстві також нагадали той факт, що ритейлер бере участь в «ідеологічних» російських ініціативах. Зокрема, наприкінці минулого року в інтернеті поширювалась інформація про те, що німецька мережа METRO в Росії торгує «кувалдами вагнера». Це той самий «атрибут» найманців з терористичної «ПВК ВАГНЕР», що набув умовної популярності в Росії після публікацій жорстоких відео про начебто страту бійців ПВК, які повернулися з українського полону.

Вочевидь, у такий спосіб менеджмент торговельної мережі демонструє максимальну лояльність до режиму країни-агресора. До того ж цей «сувенір» використовувався російською пропагандою як символ знущання з цивілізованого світу в особі Європарламенту, на адресу якого було відправлено інструмент після ухвалення резолюції про визнання РФ державою-спонсором тероризму, – підкреслили в НАЗК.