Відправили без досвіду на передову: мобілізований з автобусної зупинки мешканець Тернополя загинув через чотири дні перебування під Донецьком

10:44, 20 февраля 2023

Мер Тернополя Сергій Надал повідомив у соцмережах про загибель городянина Богдана Покитка. Однак у коментарях розгорівся скандал – з’ясувалося, що 33-річного Покитка відправили на передову без навчання та військових навичок.

Тернополянка Оксана Огородник розповіла, що Покитка мобілізували із зупинки громадського транспорту в другій половині січня. Уже 12 лютого він був відправлений на передову в передмістя Донецька. Навчання боєць не проходив, поводження зі зброєю навчений не був, в армії не служив. Єдине, чого його навчили за цей час – складання АК.

“Який бiль, рoзпач, бeзcилля… Видали пoвicтку на вулицi, cилoю вiдправили БEЗ пiдгoтoвки, БEЗ налeжнoгo eкiпiрування, БEЗ армiї за плeчима, БEЗ взяття дo уваги щo мати залишаєтьcя cама, бo cтарший брат Миxайлo Пoкiткo вжe cлужить в Збрoйниx Cилаx i заxищає Україну!!! 12.02 вiдправили, а 16.02 тeбe вжe нeмає. Цe як взагалi? Чим цe вiдрiзняєтьcя вiд раzzєї? Як цe пeрeжити рiдним? Ми навiть нe мали змoги дoпoмoгти чим завгoднo та виправити якocь cитуацiю…Тeбe нe пoвeрнути. Ти в нашиx ceрцяx”, – зазначила знайoма вoїна Oкcана Oгoрoдник.

Також у соцмережах розповіли, що рідний брат Богдана Покитка зараз теж воює. Мати чоловіків залишилася сама без належної допомоги.

Пізніше рідні Богдана Покітка таки домоглися реакції міського голови Тернополя. Згодом він відповів:

“Я підтримую друзів і родичів Покітко Богдана Івановича, який загинув захищаючи Україну. Я направляю звернення у компетентні органи розібратися у цій ситуації. Безумовно, на фронт мають іти люди, які пройшли відповідний вишкіл. Життя Богдана це не поверне. Але якщо такий факт підтвердиться, будуть врятовані сотні життів наших воїнів”.

У коментарях до некролога мера багато хто висловив думку, що саме через такі історії поменшало охочих вирушати до лав ЗСУ, оскільки на передову призовників кидають із “нулем підготовки”.