Відстрочка в обмін на пальне: на Одещині затримали співробітника ТЦК

13:30, 14 мая 2024

На Одещині правоохоронці викрили співробітника одного з територіальних центрів комплектування (ТЦК) на вимогу хабара у вигляді 300 літрів палива в обмін на довідку.

Як повідомили у Національній поліції на Одещині, співробітник ТЦК вимагав у чоловіка 300 літрів палива або вартість зазначеного обсягу палива у грошовому еквіваленті за видачу довідки, яка дозволяє отримати відстрочку від мобілізації. У разі відмови погрожував відправити до зони бойових дій.

Підозрюваного корупціонера викрили поліцейські Подільського райуправління поліції Одеської області спільно із співробітниками військової контррозвідки СБУ.

«Вартові порядку встановили, що посадова особа територіального центру комплектування та соціальної підтримки вимагає від мешканця Подільського району винагороду за сприяння у видачі довідки про бронювання від мобілізації. Зловмисник хотів отримати 300 літрів пального або вартість зазначеного обсягу пального у грошовому еквіваленті, а у разі відмови погрожував відправленням до зони бойових дій», – заявили в поліції.

Підозрюваного затримано під час передачі 15 тисяч гривень в обмін на підготовлене тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

Правоохоронці зазначили, що чоловіки, якому погрожував співробітник ТЦК, працює на підприємстві критичної інфраструктури та має законне право на відстрочку від призову. Але підозрюваний переконував чоловіка у протилежному.

Затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 3 років із конфіскацією майна.