Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Передісторія
Нещодавно до Верховної Ради надійшов законопроєкт, який пропонує скасувати Міжнародний жіночий день 8 березня як державне свято.
Натомість автори вигадали альтернативу —встановити День української жінки 25 лютого, у день народження Лесі Українки.
Причиною такої пропозиції стало «зрадянщине свято». Із дня свого існування 8 березня було про права жінок та боротьбу за рівність, але СРСР активно просував ідею свята жіночності, весни і краси.
Насправді ж історія 8 березня почалась у США у 1857 році, коли відбувся марш робітниць-текстильниць, які виступали з вимогами рівної з чоловіками зарплати, поліпшення умов праці та 10-годинного робочого дня замість 16-годинного.
Що зараз?
У «Дії» кожен може пройти опитування (розділ «Послуги»). Питання звучить так: «Чи залишити вихідним 8 березня?», а на вибір українцям пропонують три варіанти відповідей:
1.Цей день має бути робочим;
2.Залишаємо вихідним;
3.Не можу визначитись.
Наразі офіційним вихідним днем 8 березня визнано в пострадянських країнах (рф, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан тощо), а також Монголії, Камбоджі, В’єтнамі, Анголі, Замбії, Кубі. У Китаї 8 березня — вихідний день для жінок. Водночас у країнах східної Європи це неофіційне свято.
В Україні останні роки це вихідний день, але наратив щодо свята краси і весни активно змінювався. Подібні приклади змін можна було спостерігати у формулюванні привітань на сторінках соцмереж різних державних установ, тощо.