Військові, прикордонниці та цивільні: з російського полону звільнили 108 українcьких жінок

11:48, 18 октября 2022

У понеділок, 17 жовтня, Україна та країна-агресор Росія провели обмін полоненими, за підсумками якого додому повертаються 108 жінок. Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

У себе в Telegram-каналі Єрмак написав, що це перший повністю жіночий обмін. Серед звільнених — 37 евакуйованих із заводу Азовсталь, 11 офіцерок, 85 рядових і сержанток. З них:

35 — захисниці з лав ЗСУ;
32 — Військово-морських сил;
12 — Сил територіальної оборони;
вісім — Нацгвардії (у тому числі дві з Азова);
п’ять — Державної спеціальної служби транспорту;
чотири — Держприкордонслужби;
12 цивільних.
За словами глави Офісу президента, серед звільнених є жінки, яких окупанти захопили в полон в ОРДЛО ще до початку повномасштабного вторгнення Росії.

«Люди сиділи з 2019 року в псевдореспубліках за „надто проукраїнську позицію“, що виражалась у перевезенні гуманітарки для дітей-сиріт, надумані „шпигунство“ та „тероризм“», — заявив Єрмак.

Він додав, що зараз усі звільнені проходитимуть медогляд і реабілітацію, та подякував за роботу Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими.

У Координаційному штабі повідомили, що серед звільнених є поранені. Найстаршій зі звільнених 62 роки, наймолодшій — 21 рік. Наприкінці вересня в Координаційному штабі казали, що в полоні російських окупантів залишаються 616 жінок, серед них є вагітні.