Військовослужбовець з Ізмаїльського району, який вчинив стрілянину в Дніпрі, постане перед судом

16:46, 18 октября 2022

Слідством встановлено, що 27 січня 2022 року солдат-строковик Артемій Рябчук, будучи включеним до складу варти з охорони території державного підприємства «ВО Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова», вночі викрав зброю з кімнати зберігання зброї і вчинив стрілянину. Про це повідомляє інформаційне агентство «Юг.Today» з посиланням на Спецпрокуратуру у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

Внаслідок події загинули четверо його співслужбовців та працівниця підприємства. Ще 5 військовослужбовців отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Як повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань, обвинувачений після призову на військову строкову службу зіткнувся із неуставними відносинами з боку старших по призову колег. Кілька разів він був свідком конфліктів та сварок, про які доповідав керівництву. Через це в інших військовослужбовців сформувалося до нього негативне ставлення.

За кілька годин до трагедії, перебуваючи у складі бойової варти, солдат мав відпочивати, втім отримав наказ впорядкувати документацію у вартовому приміщенні.

Цей наказ старшого за призовом військовослужбовця він сприйняв за знущання, після чого вирішив мститися за всі попередні образи. Перебуваючи у кімнаті зберігання зброї, він взяв автомат та набої й почав жорстоко розстрілювати, як він вважав — усіх своїх кривдників.

Після скоєння цього жахливого злочину стрілок, намагаючись уникнути відповідальності, разом зі зброєю втік з місця служби, однак невдовзі був затриманий працівниками правоохоронних органів.

За процесуального керівництва Дніпровської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері стосовно Артемія Рябчука до суду передано обвинувальний акт за кількома статтями. Військовослужбовець звинувачується у порушення статутних правил взаємовідносин, вбивстві та замаху на вбивство двох та більше осіб, викраденні зброї, дезертирстві, порушення статутних правил вартової служби та незаконного поводження зі зброєю (ч. 3 ст. 406, п. п. 1, 8, 9 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 8, 9 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 410, ч. 3 ст. 408, ч. 2 ст. 418, ч. 1 ст. 263 КК України).

Разом з тим, одразу після трагедії ДБР зареєструвало кримінальне провадження й по факту службової недбалості та бездіяльності посадових осіб Національної гвардії України.

Наразі у цьому кримінальному провадженні тривають експертизи, після їх завершення ДБР надасть правову оцінку усім, хто допустив трагедію, аби подібні випадки не повторилися в майбутньому.

Як раніше повідомляло наше видання, Артемій Рябчук – уродженець села Броска Ізмаїльского району.