Вимушені переселенці працевлаштовуються на Одещині

15:29, 02 октября 2022

До Одеського обласного центру зайнятості у січні – серпні цього року звернулись 2,8 тис. внутрішньо переміщених осіб.

З початку дії в Україні воєнного стану, служба зайнятості працює в нових умовах, які характеризуються зменшенням кількості економічно активних роботодавців. І, як наслідок, — збільшення кількості звернень громадян за послугами до служби зайнятості.

Збільшилась і кількість ВПО, які звернулися до служби зайнятості у пошуках роботи.

Всього послугами Одеської обласної служби зайнятості скористалися 42,2 тис. шукачів роботи, з них 2,8 тис. – внутрішньо переміщені особи.

За 8 місяців 2022 року 2,8 тис. ВПО скористались послугами служби зайнятості, 2 тис. мали статус безробітного, 459 – працевлаштовано. 312 осіб працевлаштовані на робочі місця, за які роботодавці отримали компенсацію. 64 – пройшли професійне навчання, 8 – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 7 – отримали мікрогрант для створення або розвитку бізнесу.

За видами економічної діяльності, найбільша кількість ВПО отримали роботу в торгівлі, охороні здоров’я, переробній промисловості, державному управлінні, в освітній сфері та сільському господарстві.

Додаткова інформація:

За 8 місяців 2022 року в Одеській обласній службі зайнятості зареєстровано 32,3 тис. безробітних, працевлаштовано 10,9 тис. осіб, зокрема: у сільському господарстві (51%), у державному управлінні й обороні (12%), у сфері торгівлі (8,3%), на підприємства переробної промисловості (7,2%).