Вирок суду: за незаконно зрубані акації уродженець м. Арциз сплатить державі майже 55 тис. грн

15:27, 08 февраля 2023

Уродженець Арциза Болградського району сплатить з власної кишені на користь держави майже 55 тис. грн за незаконну порубку семи білих акацій, що росли в лісосмузі неподалік селища Сарата Білгород-Дністровського району. В зазначену суму, яка стягується з «чорного» лісоруба, входять штраф у розмірі 17 тис. грн, збитки в 34 тис. 185,99 грн державі в особі ДП «Ізмаїльське лісове господарство», а також витрати на залучення експерта, вартість яких складає 3 тис. 775,6 грн.

Про це йдеться у вироку Саратського районного суду від 25 січня поточного року, передає інформаційна агенція  «Юг.Today».

Відомо, що 12 липня 2022 року опівдні обвинувачений зі своїми знайомими приїхав на автомобілі марки «ВАЗ 21074» білого кольору з причепом до захисних насаджень, що знаходяться в лісосмузі у кварталі №12, виділу №1, в урочищі селища Сарата, право постійного користування якими підтверджується планово – картографічними матеріалами лісовпорядкування ДП «Ізмаїльське лісове господарство».

Попри відсутність спеціального дозволу на використання лісових ресурсів, задіявши ручну металеву пилку, чоловік незаконно вчинив порубку семи сироростучих дерев породи «Акація біла», чим наніс державі в особі Ізмаїльського лісгоспу шкоду на загальну суму 34 тис. 185, 99 грн, що в двадцять і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

Таким чином, чоловікові висунули обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, а саме в незаконній порубці захисних лісових насадженнях, що заподіяли істотну шкоду.