Визначено боксера з півдня Одещини, який представлятиме Україну в Європейських іграх-2023

10:36, 10 мая 2023

Головний тренер збірної України з боксу Дмитро Сосновський в інтерв’ю ІА «Укрінформ» повідомив, хто зі спортсменів Одеської області візьме участь в Європейських іграх-2023. Про це повідомляє   Національний олімпійський комітет

За критеріями відбору учасник змагань Європейських ігор визначався за сумою результатів в серії турнірів: в категорії «до 71 кг», розпочинаючи з чемпіонату України-2022, за путівку суперничали два спортсмени з Білгород-Дністровського району Одеської області: Максим Молодан (тренер – Ігор Юрескул) і чемпіон світу-2021 Юрій Захарєєв (тренер – Сергій Данильченко).

Максим переміг на чемпіонаті України-2022, взявши верх над конкурентом, Юрій здобув перемогу в трьох міжнародних турнірах, зокрема взявши реванш у свого земляка в Каунасі, на турнірі Альгірдаса Шоцікаса. Але інтрига щодо того, хто з них візьме участь у Євроіграх, трималася до останнього. І ось, нарешті, головний тренер збірної України Дмитро Сосновський відкрив завісу.

«Юрій Захарєєв та Максим Молодан – дійсно, два дуже сильних боксери, але, на мою думку, один з них хороший, а другий – дуже хороший.

Юра Захарєєв у 19 років став чемпіоном світу й отримав світове визнання. Так сталось, були на те свої об’єктивні та суб’єктивні причини, що він програв у фіналі чемпіонату України Максиму Молодану. Але спортивний принцип ніхто не відміняв, і після чемпіонату України Захарєєв здобув перемогу на двох міжнародних турнірах. На одному його визнали найкращим боксером змагань, отже – він підтвердив свій високий клас. Разом із тренерською радою і керівництвом Федерації боксу України ми вирішили дати шанс їм обом і зробили поєдинок між ними на турнірі в Литві, аби побачити, хто як виглядає. Нейтральне місце поєдинку, нейтральні судді. Вони зустрілись і переміг Юра. На цьому ми поставили крапку: на Європейські ігри їде Юрій Захарєєв», – розповів тренер.

Захарєєв – наймолодший чемпіон світу в історії України, на нього великі сподівання як на Європейських іграх, так і на Олімпіаді в Парижі. Тож журналісти поцікавилися в тренера, чи не тисне на Юрія така відповідальність?

«Думаю, що зараз уже ні. Спочатку, коли тільки став чемпіоном світу, він був молодим хлопчиною, всього 19 років. Я вважаю, що, можливо, через війну йому не вдалось добре підготуватися до чемпіонату України. Але він сам по собі розумний, позитивний і працелюбний хлопець. Бог йому дав великий талант боксу. Я знаю, що він розуміє, над чим йому треба працювати, розуміє свою ціль – це не тільки ліцензія, а й медаль Олімпійських ігор. Я думаю, до цього він буде йти зі своїм новим тренером. Його зараз тренує дуже досвідчений, прекрасний у минулому боксер – Сергій Петрович Данильченко. Вони працюють у тандемі, знайшли спільну мову. Я спостерігаю за ними і бачу, що все складеться добре», – запевнив Дмитро Сосновський.