Вкрадене дитинство: в Одесі презентували інсталяцію, присвячену дітям, яких вбила російська армія

, 15:38, 24 августа 2022

Замість дитинства — вибухи, сирена і постійний страх. В Одесі відкрили інсталяцію “Дитинство 2022”, присвячену маленьким українцям, які загинули в Україні від початку повномасштабного вторгнення рф.

На площі перед будівлею Одеської військової адміністрації встановили 121 протитанковий їжак. На верхніх швелерах розмістили перевернуті солдатські каски, з висадженими в них чорнобривцями. 363 квітки — кожна з них символізує дитину, у якої війна забрала життя.

“Це найжахливіша інсталяція, яку мені довелося робити. Ми розуміємо скільки горя тут втілилося і ми розуміємо думки кожного з батьків, який дізнається про загибель своєї дитини. Буча, Ірпінь, Харків, Одеса — усі міста постраждали. Ця інсталяція не робилася для України, вона більше замислювалася для європейців, щоб вони це усвідомили. Вони повинні побачити страшну війну”, — розповів автор проєкту Андрій Любов.

Інсталяція, яка демонструє жах українського дитинства поїде до Венеції. Автори хочуть показати всьому світові, що рф потрібно визнати країною-терористом і почати діяти.