Влада Гагаузії продовжує активну проросійську політику

13:22, 12 апреля 2024

Башкан Гагаузії Євгенія Гуцул вже вдруге за останній час відвідала москву.

Цього разу «Євгенія Гуцул та голова Народних зборів Гагаузії Дмитро Костянтинов 9 квітня підписали у москві угоду про використання карток «Мир» у Гагаузії», – повідомило видання NewsMaker.

Під час інтерв’ю російським пропагандистам Гуцул заявила, що проти європейського вектора розвитку Молдови, і це позиція багатьох мешканців автономії та всієї Молдови.

Вона також додала, що якщо Молдова піде на зближення з Румунією, то АТО Гагаузія вживатиме якихось заходів, тому що хочуть жити в нейтральній незалежній країні та дружити зі всіма. А у разі необхідності будуть звертатися за допомогою у всі держави, включно з рф.

Раніше голова АТО Гагаузія заявила, що Гагаузія «негайно» почне процес відділення від Молдови, якщо Молдова об’єднається з Румунією

В американському Інституту вивчення війни (ISW), коментуючи висловлювання Гуцул, відзначили, що вони, ймовірно, «спрямовані на встановлення умов для виправдання потенційної майбутньої російської агресії проти Молдови перед російськомовними та проросійськи налаштованими аудиторіями в Гагаузії, проросійській сепаратистській республіці Молдови Придністров’ї та інших проросійських регіонах Європи, Середньої Азії, і в самій росії. Кремль, ймовірно, розглядає свої зусилля в Молдові як частину ширшого екзистенціального геополітичного конфлікту Росії із Заходом».