Сьогодні, 16 серпня, в Україні починає “працювати” закон щодо легалізації медичного канабісу, який регулює обіг рослин роду коноплі Cannabis. Зазвичай у світі медичний канабіс успішно застосовують для усунення побічних ефектів хіміотерапії при раку, при хронічному болю, глаукомі, анорексії, розсіяному склерозі, синдромі Туретта, шизофренії, епілепсії, різноманітних психозах, фантомних болях, нейропатичному болю тощо. Відтепер, окрім 56 країн світу, канабіс дозволений офіційно й в Україні.
Препарати на основі медичного канабісу не мають побічних ефектів, як інші наркотичні знеболювальні (опіоїди) або психотропні препарати – звикання чи необхідність збільшити дозування при тривалому використанні. Проведені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) дослідження показали, що певний негативний вплив при тривалому вживанні у дуже великих дозах можуть мати лише сорти конопель, які містять від 1% ТГК у двох третинах сухої маси суцвіть.
Ліки на основі медичного канабісу можуть випускати у вигляді олії, нашкірних пластирів, гідроназальних спреїв, електронних цигарок (без специфічного запаху й “наркотичного” ефекту).
В Україні дискусія щодо легалізації канабісу для медичного застосування тривала впродовж щонайменше кількох років. Під час виборів 2020 року було навіть проведене відповідне опитування, що показало позитивне ставлення суспільства – 65% респондентів висловилися за узаконення медичного канабісу. Наступного року був розроблений відповідний законопроєкт, але тоді Верховна Рада його не підтримала.
Ще більшої актуальності питання легалізації канабісу набуло з початком повномасштабної російської агресії, адже знеболювальний та заспокійливий ефекти препаратів на основі медичного канабісу можуть допомогти при лікуванні посттравматичних стресових розладів (ПТСР), тривожних станів, при ампутаціях кінцівок та полегшенні наслідків інших травм війни.
Чимало говорилось й про те, що закон створює умови для доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних та інших захворювань, а також посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни. Йдеться про людей, які переживають хронічний біль, що часто доводить до депресії та навіть думок про самогубство. Для цього парламентом було внесено низку важливих змін до інших законів України, що регламентують, зокрема, поводження з наркотичними засобами. В результаті, в лютому цього року Президент Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію цієї речовини на території України.
Закон передбачає, що кожна рослина, партія продуктів перероблення, одиниця фасованої продукції, пакування лікарського засобу на основі канабісу маркуватиметься унікальним електронним ідентифікатором. При цьому аптекам також необхідно отримати спеціальну ліцензію на реалізацію таких препаратів. Перевозити й зберігати ліки на основі медичного канабісу пацієнти отримують право лише у кількості, визначеній одним рецептом.
Лабораторний контроль вмісту тетрагідроканабінолу в медичних коноплях (законом прописано допустимо граничний вміст ТГК у препаратах на рівні 0,3%) повинні здійснювати державні лабораторії Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби, Міністерства юстиції та Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужби).
Тим часом використання рослин роду коноплі в інших цілях, крім медичних і промислових, наукової та науково-технічної діяльності, залишається під забороною.
Більше читайте тут: https://bessarabiainform.com/2024/08/vzhe-mozhna-vidsohodni-kanabis-v-ukraini-dozvoleno-zakonom/