Яких змін зазнає медичне обслуговування у сільській місцевості Одещини

10:54, 25 октября 2017

Медичне обслуговування у сільській місцевості зазнає прогресивних змін. Під головуванням Максима Степанова Одещина однією з перших привнесе їх у щоденне життя громадян. Як це буде, розповів очільник області під час 6-го засідання Ради регіонального розвитку у Києві, повідомляють у прес-службі Одеської ОДА.

«Кожен заклад забезпечуватиметься мобільним діагностично-лікувальним комплектом, який дає можливість вивчити стан пацієнта по ключових показниках. Розміри такої «валізи» як у невеличкої дорожньої сумки. Дані автоматично, в режимі онлайн, з планшету фельдшера потрапляють на хмарний сервер обласного телемедичного центру. Фахівці в реальному часі оцінюють стан пацієнта та надають висновок. Зверніть увагу: одночасно вирішуються питання і швидкості, і якості медпослуги. Такий підхід дозволяє зберегти доступність медичної допомоги та розвивати сильні «функції» кожної з лікарень», – підкреслив Максим Степанов.

За його словами, такий підхід повністю відповідає Президентській концепції розвитку сільської медицини, але з урахуванням специфіки області.

Зазначимо, що перші чотири мільярди на загальне фінансування проекту вже виділено. За планом очільника Одеської області, у листопаді на території Окнянського району буде презентовано відбудовану систему надання медичних послуг у селі: від нижчої ланки до обласного центру. Лікарі та фельдшери з амбулаторій отримають мобільні діагностичні комплекси, у районній лікарні буде відкрито “emergency room” та телемедичний кабінет.

«У нас є все, аби втілити таку реформу. Я впевнений в цьому: як медик за першою освітою, як очільник області, як громадянин України. І ми це зробимо найближчим часом», – підсумував Максим Степанов.