З Одеської області масово відлітають птахи з надзвичайно красивим оперенням

09:42, 18 сентября 2022

Вже майже третій тиждень через НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, масово летять казкові птахи — бджолоїдки. За день їх пролітає більше десятка тисяч.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

«Якщо атмосферний тиск низькій, їх можна бачити десь поруч і дивиться як вони полюють за комахами. А особливо чутно як вони специфічно «співають», перекликаючись. Їх можна зараз бачити повсюди, особливо над природними територіями, де є природна їжа», — розповідає вчений.

Слід зазначити, що полює бджолоїдка звичайна переважно на старих і хворих комах, тим самим запобігаючи поширенню в вуликах небезпечних бджолиних інфекцій. Крім того, бджолоїдки знищують багатьох природних ворогів бджіл.

«На період міграції на ночівлю бджолоїдки зазвичай влаштовуються на дерева або чагарники. Вільний від полювання час бджолоїдки присвячують догляду за оперенням, старанно змащуючи і розгладжуючи дзьобом кожну пір’їнку. Вони часто купаються в піску або воді, щоб позбутися паразитів, а під час дощу приймають душ, розпустивши хвіст і крила. Проліт ще буде продовжуватися і прикрашають дику природу і цей казковий птах покине наші Південні території України наприкінці вересня»,— зазначає Іван Русєв.