З завтрашнього дня заборонено вилов риби в межах зимувальних ям

16:15, 31 октября 2022

Одеський_рибоохоронний_патруль повідомляє, що з 1 листопада забороняється промисловий, любительський та спортивний вилов риби у зимувальних ямах Одеської області.  

Межі зимувальних ям встановлені на річках Дунай, Дністер та Турунчук, а також на Хаджибейському_лимані. Вони зазначені на гуглкарті.

Заборона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.

Важливо знати – термін «зимувальна яма» з’явився ще у XIX столітті. Спочатку так називали місця скупчення риби взимку на річках. Оскільки найчастіше ці місця знаходилися на великих глибинах, їх і назвали зимувальними ямами. Починаючи з 50-х років XX століття вводилась заборона на вилов риби в межах цих місць взимку. Тоді ж були визначені основні зимувальні ями на великих річках.

Але далеко не всяка яма на річці стає зимувальною. Глибина не є головною умовою для накопичення і зимівлі риби на річках. Необхідно, щоб біля дна була зона із сповільненою круговою течією. У таких місцях риба достатньою мірою забезпечена киснем. У той же час їй не треба витрачати багато енергії на опір течії.

Температура в таких зимувальних ямах становить близько чотирьох градусів тепла. Глибина ям має бути більшою, ніж висота промерзання льоду — щонайменше два метри.