Замість феєрверків та хлопавок краще осяйте новорічну ніч бенгальськими вогниками, – пропонують поліцейські Одещини

14:55, 28 декабря 2022

Новий рік вже на порозі, тому нагадуємо: розпорядженням обласної військової адміністрації на території Одеської області до припинення воєнного стану або до видачі окремого розпорядження заборонено використання, продаж, відчуження в інший спосіб піротехнічних засобів, незалежно від класу. Не поширюється заборона на піротехнічні засоби, призначені для використання підрозділами сил оборони України та у промисловості, не забороненій чинним законодавством.

У цьому році ми чули багато вибухів, в результаті яких втратили тисячі невинних українців, цілі міста, школи, садочки, лікарні. Сьогодні гучні звуки – попередження про смертельну небезпеку та обстріли – суцільний стрес. Тож, коли вам захочеться гучного свята, згадайте про це, а ще про військових, які віддають найвищу ціну задля перемоги в російсько-українській війні, про людей, які вимушені були переїхати в наш регіон з тих областей, де точаться запеклі бої, про хворих та літніх громадян, дітей, тварин. Для них гучні вибухи феєрверків, хлопавок, петард та інших піротехнічних засобів можуть мати негативні психологічні та фізичні наслідки. Будьте свідомими, відповідальними й шануйте себе та людей, які вас оточують.

Також пам’ятайте, що за незаконний продаж, а також незаконне поводження з піротехнічними виробами передбачена відповідальність згідно зі статтями 182 (порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях) Кодексу України про адміністративні правопорушення; 195-6 (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) КУпАП; 159 (порушення правил торгівлі на ринках) КУпАП; 160 (торгівля з рук у невстановлених місцях) КУпАП; 164 (порушення порядку провадження господарської діяльності) КУпАП; 173 (дрібне хуліганство) КУпАП та 296 (хуліганство) ККУ.

Санкції статей Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають покарання у вигляді штрафу із можливою конфіскацією піротехніки, а Кримінального кодексу України – від штрафу до позбавлення волі.

Також нагадуємо, що в новорічну ніч на території міста Одеси та Одеської області масових та урочистих заходів не заплановано, комендантська година на Одещині не скасовується, а діятиме як зазвичай, з 23 години вечора до 5 години ранку.

Святкуйте в теплому родинному колі, і хай ваш Новий рік буде сповнений радості.

За потреби звертайтеся на спецлінію «102». Поліція на варті правопорядку 24/7.