Засмічення каналізації у багатоповерхівках: роз’яснює арцизьке КП “Житловик”

08:41, 29 сентября 2022
Далеко не всі мешканці багатоквартирних будинків знають, які побутові відходи можна викидати в унітаз, а які не варто. Часто така необізнаність тягне за собою сумні наслідки. У результаті фахівцям КП «Житловик», що обслуговує житловий фонд у м. Арцизі, майже щодня доводиться виїжджати на виклики для усунення засмічень каналізації.
Головна причина більшості таких аварій – порушення правил експлуатації внутрішньобудинкових мереж трубопроводу каналізації, а наслідок – неприємний запах, підтоплення підвальних приміщень чи квартир стоками.
На жаль, багато з мешканців багатоповерхівок сприймають каналізацію як сміттєпровід. Навіть абсолютно безпечні на перший погляд речі можуть спричинити чималу аварію, потрапивши в труби.
Сантехніки кажуть, що якби люди бачили те, що знаходиться в їхніх трубах, то вони б ніколи більше не зливали в раковину нерозчинну каву, а в унітаз не скидали б ганчірки, волосся чи будівельне сміття.

У комунальному підприємстві зазначають, що найчастіше засмічують каналізаційні випуски харчові відходи, ганчірки, памперси, відходи з туалетів домашніх тварин.
Для довідки: трубопровід каналізації має діаметр 110 мм. Якщо відбулося звичайне засмічення (стоками), його легко і швидко можна усунути сантехнічним тросом, не пошкоджуючи інженерні мережі. Але якщо сталося засмічення будівельним або побутовим сміттям, то його ліквідація, у кращому разі, може зайняти кілька годин, у гіршому – призведе до пошкодження цілісності трубопроводу. Заміна ділянки передбачає перекриття водопостачання усім мешканцям і тривалий кількагодинний ремонт. І все через те, що сміття потрапляє не у спеціально призначену ємність, а в унітаз.
ТО ЯКІ Ж РЕЧІ СУВОРО ЗАБОРОНЕНО ВИКИДАТИ В КАНАЛІЗАЦІЮ?
КП “Житловик” пропонує наступну інфографіку, де подається перелік основних правил-засторог:

Закликаємо мешканців багатоповерхових будинків дбайливо ставитися до власного житла та використовувати інженерні комунікації виключно за їх призначенням”, – наголошують у комунальному підприємстві.