Затримано агента ФСБ, який готував ракетні удари по Рівненщині

12:30, 13 мая 2024

Затриманому оголошено підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, йому загрожує довічне ув’язнення.

Служба безпеки запобігла серії ракетно-дронових ударів агресора по військовій та критичній інфраструктурі Рівненщини. Про це в понеділок, 13 травня, повідомила пресслужба СБУ.

Повідомляється, що зрадник об’їжджав обласний центр і фіксував на камеру мобільного телефона можливі локації Сил оборони.

“У такий спосіб фігурант сподівався розвідати місця розташування потенційних цілей, у тому числі військових шпиталів. Співробітники СБУ завчасно отримали інформацію про розвідувальну активність агента і поетапно задокументували кожен його крок. Це дозволило убезпечити пункти дислокації Сил оборони і на гарячому затримати фігуранта, коли він проводив дорозвідку поблизу українських захисників”, – йдеться в поввідомленні СБУ.

Повідомляється, що затриманий – уродженець тимчасово окупованого Криму, але тривалий час проживав у Рівному, де працював на міжнародних перевезеннях комерційних вантажів.

“До початку повномасштабної війни чоловік регулярно відвідував український півострів, де залишились його родичі. Під час однієї з таких поїздок фігуранта завербувала співробітниця окупаційного “управління ФСБ в Криму та м. Севастополь”. Після 24 лютого 2022 року вона дистанційно активувала свого агента для проведення розвідувально-підривної діяльності на користь РФ”, – йдеться далі в повідомленні.

 Фото: СБУ. Момент затримання ворожого агента в Рівному

Зазначається, що, крім наведення російських ракет на територію Рівненщини, ворожий агент відстежував рух військових колон з важкою технікою ЗСУ по автотрасах західного регіону.

Затриманому оголошено підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, йому загрожує довічне ув’язнення.