Збільшений тариф на світло дасть “Енергоатому” та “Укргідроенерго” кошти на ремонти, – Шмигаль

13:45, 10 июня 2024

Завдяки збільшенню тарифу на електроенергію для населення державні “Енергоатом” та “Укргідроенерго” отримають кошти на ремонти та платитимуть більше податків.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його виступ.

“Навіть це підняття не покрило ринкову вартість. Ринкова вартість електроенергії коливається сьогодні в районі 7-8 гривень. Ми встановили тариф 4,32 гривень, виходячи з найдешевшої собівартості “Енергоатому” і “Укргідроенерго”. Це дві державні компанії”, – сказав він.

Прем’єр наголосив, що зараз тариф – це найменша собівартість електроенергії, яку можна дати людям.

Він пояснив, що завдяки тому, що зараз тариф покриває собівартість електроенергії, “Енергоатом” та “Укргідроенерго” отримають кошти на ремонти, а також будуть платити в бюджет більше податків.

“Що дає покриття собівартості? Це дає накопичення коштів, сплати більше податків у бюджет двома державними компаніями. Це дає можливість їм ремонтуватись. Сплачені податки будуть переведені у фонд підтримки, у фонд субсидій, спеціальний рахунок для виплати субсидій людям”, – підкреслив Шмигаль.

Також він додав, що навіть в умовах війни люди продовжать отримувати субсидії, якщо не в змозі самостійно платити за електроенергію.