Зловмисниця через інтернет-мережу встигла ошукати шістьох громадян. Тепер за рішенням суду вона має сплатити на користь держави штраф.
Під час слідства було встановлено, що 48-річна жителька міста Татарбунари вирішила “підзаробити” нечесним способом. Вона розмістила на сайті оголошень інформацію про продаж мопеда, використовуючи світлини, завантажені з інтернет-мережі. У телефонній розмові із потенційними покупцями, які цікавилися транспортним засобом, псевдопродавчиня запевняла, що має його у наявності. Разом з тим, вона зауважувала: є чимало охочих придбати у неї мопед, і він дістанеться співрозмовнику, якщо той перерахує їй на картку повну вартість, яка становить 12 тисяч гривень.
У такий спосіб зловмисниця ошукала шістьох громадян з Одещини, Волині, Хмельниччини та Черкащини. Деяких потерпілих навіть двічі: після першого перерахування їй грошей вона брехала, що платіж не був зарахований, та повідомляла про необхідність повторного переведення коштів. Загалом шахрайка заволоділа 125000 гривень і після цього перестала виходити на звʼязок з людьми.
«На підставі зібраних під час досудового розслідування доказів слідчі територіального підрозділу поліції під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської окружної прокуратури висунули фігурантці обвинувачення у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою, тобто шахрайстві, зокрема вчиненому повторно, що передбачено частинами 1 та 2 статті 190 Кримінального кодексу України», – повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника відділення поліції № 2 Білгород-Дністровського районного відділу поліції Едуард Коломієць.
Суд, розглянувши матеріали справи, які надали правоохоронці, визнав обвинувачену винною та призначив їй покарання у вигляді штрафу у розмірі чотирьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 68000 гривень.
Поліцейські закликають громадян бути уважними під час онлайн-покупок, звертати увагу на відгуки покупців щодо магазину та продавців, при оформленні замовлення обирати післяплату та сплачувати за товар кошти, оглянувши його у відділенні перевізника.
“Якщо у вас є сумнів щодо надійності інтернет-крамниці, ви можете перевірити її безпечність за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/. А у випадку потрапляння у пастку шахраїв, не зволікайте та відразу звертайтеся до правоохоронних органів за номером «102» або до територіального підрозділу поліції за місцем мешкання”, – наголосили у поліції.