Житель Одещини створив бізнес на неіснуючому одязі – на його рахунку десятки жертв

11:33, 21 марта 2024

Слідчі поліції Одеси повідомили про підозру одеситу у скоєнні низки шахрайств, в результаті чого понад два десятки людей стали жертвами його обману.  

За даними правоохоронців, зловмисник оперував через інтернет, пропонуючи на продаж “вигаданий” одяг за реальні гроші. Псевдопродавець розмістив оголошення на популярному сайті з пропозицією придбати термобілизну за 500 гривень за комплект. До оголошення додавалися фото, взяті з інших подібних оголошень. Протягом десяти днів на пропозицію відгукнулися 14 чоловіків та 8 жінок.

Однак, коли покупці були готові здійснити покупку, псевдопродавець вимагав повної оплати, а потім або припиняв зв’язок з деякими клієнтами, або блокував їх. Цей спосіб дозволив зловмисникові ошукати 22-х довірливих інтернет-користувачів та привласнити собі загалом 11 тисяч гривень.

«Ми встановили особу правопорушника та вилучили у нього в якості речового доказу мобільний телефон з сім-карткою, який він використовував для зв’язку з покупцями. Під керівництвом Приморської окружної прокуратури міста Одеси ми повідомили фігуранту про підозру за ч.1 та ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України, тобто у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, зокрема вчиненому повторно. Згідно з чинним законодавством, підозрюваному загрожує штраф від 51 до 68 тис. грн або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років. Слідчі дії тривають», – повідомила слідча у справі Інна Похила.