Житлова субсидія: що зміниться з початком опалювального сезону

, 08:08, 20 сентября 2022

Субсидії в Україні розраховуються та виплачуються цілий рік. Однак у холодну пору року (осінь-зима) за рахунок опалення виплати значно вищі. Як же призначаються субсидії і чи достатньо у держави грошей для їх фінансування?

Призначення субсидій

У Мінсоцполітики повідомили, що з 5 жовтня стартує масовий розрахунок житлової субсидії після отримання даних від Державної податкової служби та ПФУ про доходи осіб, від виконавців комунальних послуг – розмір внесків/платежів, цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, пише 24tv.

Також з жовтня ПФУ розпочне взаємодію з управліннями соціального захисту населення у контексті виплати житлових субсидій та пільг. Органи соціального захисту населення продовжать нарахування різних видів соціальної підтримки, а ПФУ забезпечить виплату коштів через банки та Укрпошту.

Голова правління ПФУ Євген Капінус повідомив, що повноваження щодо призначення та виплати будуть у Пенсійному фонді вже у грудні 2022 року.

Для того, щоб отримати субсидію, потрібно звернутися до ЦНАПу, уповноваженої посадової особи виконавчого органу територіальної громади, органу соціального захисту населення або через портал «Дія». Подати на субсидію можуть і ті, хто її раніше не отримував.

Як порахувати субсидію самостійно?

Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг та обсягом обов’язкового платежу. Тобто знаючи доход сім’ї, а також членів сім’ї можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу та орієнтовний розмір субсидії. Додамо, що житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний та неопалюваний сезони.

Субсидія = плата за ЖКП у межах норм та нормативів – обов’язковий платіж

Чи є гроші на субсидії

Наразі субсидію в Україні отримує 2,2 мільйона домогосподарств, згідно з даними Мінсоцполітики. Із них близько 200 тисяч отримувачів проживають на тимчасово окупованій території.

До бюджету цього року для призначення субсидій було закладено 37,9 мільярда гривень. За словами голови відомства Оксани Жолнович, цієї суми вистачить для надання вказаних видів державної підтримки.

З 2023 року Мінсоцполітики передає призначення та виплату житлових субсидій Пенсійному фонду. Причому у проекті держбюджету наступного року витрати на субсидії планують скоротити.