Зупинимо незаконну порубку дерев разом

01:23, 08 февраля 2016

Зупинимо незаконну порубку дерев разом

N1

У період з 07.11.2015 року до 04.02.2016 року Арцизьким відділом поліції було проведено заходи, направлені на попередження злочинів стосовно навколишнього середовища, а саме незаконною порубкою лісу.

За звітний  період було відкрито 2 кримінальні провадження за ст. 246 КК України відносно 4-х осіб, сума збитків першого кримінального провадження 825194,49 грн. (825 тисяч 194 гривні 49 копійок), сума збитків другого – 10 тисяч гривень.

Крім того, Арцизьким відділом зареєстровано 5 фактів незаконної порубки лісу, однак за такі дії передбачена адміністративна відповідальність за ст.65-1 КУпАП, а також підлягає конфіскації інструмент (сокира, бензопила). За даним фактам накладено штрафи загальною сумою 784,32 гривні.

Саме з метою об’єднання зусиль щодо протидії незаконним лісозаготівлям та нелегальному обігу деревини в Арцизькій районній державній адміністрації утворено оперативний штаб по координації дій, проведених заходів щодо здійснення контролю за вирубкою лісових насаджень в районі та на території міста Арциза.

До складу оперативного штабу увійшли:

керівник штабу – голова райдержадміністрації – Парпуланський Сергій Афанасійович;

заступник керівника штабу – голова районної ради – Карабаджак Юрій Христофорович.

Члени:

начальник Арцизького відділу поліції ГУНП України в Одеській області – Петровський Геннадій Євгенович;

заступник керівника Білгород – Дністровської місцевої прокуратури  – Удовіченко Олександр Федорович;

державний інспектор з охорони навколишнього природнього середовища в Одеській області – Паніглот Сергій Іванович;

громадський діяч – голова районної партійної організації «Бітьківщина» – Крівцов  Сергій Миколайович;

голова міської ради – Міхов Володимир Михайлович;

голова районної спілки учасників АТО – Живора Анатолій Валерійович;    старший майстер Арцизької дільниці – Жуган Володимир Миколайович;

голова товариства УТМР – Ніколов Василь Миколайович.

03 лютого 2016 року в Арцизькій районній адміністрації було проведено засідання оперативного штабу, на якому вирішувались питання здійснення жорсткого контролю за законністю вирубки лісу в районі.

Головам міської та сільських рад, керівникам установ, організацій, підприємств міста та району незалежно від форм власності доручено налагодити тісну взаємодію з Саратським лісництвом ДП «Саратське лісове господарство» (керівник Юреско Л.І.) щодо отримання довідок – дозволів на проведення вирубки сухостою.

Крім того вирішено:

– посилити нагляд та здійснювати щоденний контроль в місцях лісових насаджень з метою недопущення незаконної порубки;

– організувати на території району патрулювання у районах лісових насаджень із залученням добровольців – волонтерів та представників громадських організацій;

– проводити рейди щодо виявлення фактів продажу дров на території Арцизького району та встановлення законності продажу;

– інформувати населення району щодо стану справ та відповідальність за незаконну вирубку дерев.

 

N2

Районна державна адміністрація закликає мешканців району не бути байдужими до проблеми збереження лісових насаджень та у разі їх незаконної вирубки негайно повідомляти членів оперативного штабу за телефонами:

3-17-42, 3-19-67, (096)912-73-46 або 102