18 шкіл та 15 дитсадочків в Болградському районі працюють “офлайн”. Ще у 20 закладах обладнують укриття

16:41, 04 октября 2022

 

В Болградському районі розповіли, як навчаються діти в громадах та скільки дитячих садочків працюють зараз.

Разом зі змішаною формою навчання, 18 шкіл приймають учнів у звичайному форматі, також повноцінно працюють 15 дитсадків.
Ще у 20 закладах громади обладнують укриття.

Про це повідомляє  прес-служба Болградської райадміністрації.

Сьогодні очільник Болградської районної військової адміністрації Геннадій Бамбура спільно з заступниками провів апаратну нараду з з  керівниками структурних підрозділів.

Про хід робіт з ремонту та облаштування укриттів у громадах району доаовіла в.о. начальника відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту районної державної адміністрації Інна Гуткан.

Вона зазначила, що станом на 03 жовтня 2022 року в Арцизькій громаді за очною формою навчання працюють 3 заклади загальної середньої освіти, навчанням охоплено 348 учнів. Також, з 03 жовтня 2022 року почали свою діяльність в очному форматі 3 заклади дошкільної освіти. Всі працюють в режимі повного дня. Садочки очно відвідують 138 дітей. За змішаною формою працюють 4 заклади загальної середньої освіти. Навчанням охоплено 691 дитина. Наразі проводяться роботи з облаштування укриттів у 7 закладах громади.

В Болградській громаді в очному режимі працює 1 заклад, в якому навчається 99 учнів. В 4 закладах  навчаються за змішаною формою – 1755 учнів. Станом на сьогодні в очному форматі працюють 3 заклади дошкільної освіти. Ремонтні роботи ведуться у 5 закладах освіти.

В Бородінській громаді 1 заклад працює в змішаному форматі, де навчаються 96 дітей та 1 ЗДО теж в очному режимі – 26 учнів. До кінця місяця планується завершити роботи з облаштування укриття в Миколаївському опорному закладі (на 150 осіб). Розпочато будівельні роботи найпростіших укриттів у 2 ліцеях (викопування котловану). За умови вчасного переказу коштів, термін виконання робіт складатиме 3 тижні. Кожне укриття розраховане на 200 осіб. Форма роботи поки що не визначена.

В Василівській громаді в очному режимі працює 1 заклад , навчається – 36 учнів. В змішаній формі працюють 3 заклади, 744 учні. Закінчуються ремонтні роботи укриття в Каракуртському ліцеї. Укриття розраховано на 260 осіб (загальна кількість учнів – 201), тобто за 2 тижні, по закінченню робіт, планується розпочати очний режим роботи.

В Городненській громаді за очною формою навчання працюють 3 заклади, відповідно учнів – 696, очно – 3 заклади дошкільної освіти. Ведуться ремонтні (будівельні) роботи сховища Городненського ліцею місткістю 280 осіб (учнів -301). Форма роботи по закінченню робіт поки що не визначена.

Очна форма навчання у 2 закладах Кубейської громади. Охоплено очною формою навчання 285 учнів. За змішаною формою працює 1 заклад, навчається 304 учня. 28 вересня  2022 року на сесії Кубейської сільської ради виділено на ремонт укриття для Оріхівського закладу 100 тис. грн, яке розраховане на 50-60 місць. По закінченню всіх робіт планується розпочати очну форму навчання у 2 зміни. Термін виконання – 1 місяць.

В Тарутинській громаді очною формою навчання охоплено  4 заклади освіти, де навчається 240  учнів. За змішаною формою навчаються 687 учнів Тарутинського ліцею. очно – 4 заклади дошкільної освіти. На даний момент завершені роботи з облаштування укриття Петрівського ліцею. Необхідно перевірити готовність укриття та підписати про це відповідний акт. Укриття розраховано на 135 осіб (кількість учнів 125), тому планується очна форма навчання. Ще ведуться роботи з облаштування укриття Красненського ліцею. Залишилось облаштувати 2 вихід. Термін виконання – 1 тиждень. Після завершення робіт заплановано проводити навчання в очному режимі (укриття на 150 осіб, кількість учнів – 140).

В Теплицькій громаді 3 заклади освіти працюють у змішаному форматі та охоплюють навчання  282 учня. На даний час ведуться ремонтні роботи укриття Веселокутського ліцею. Термін закінчення робіт – через 1 місяць. Укриття розраховано на 50 осіб. Попередньо заплановано змішану форму навчання.

Отже, станом на 03 жовтня 2022 року в Болградському районі за очною формою навчання надають освітні послуги 18 закладів загальної середньої освіти.

На очну форму роботи перейшли: Задунаївський ліцей (Арцизька громада); Вознесенський Перший ліцей, Новокапланівська та Вишняківська гімназія (Павлівська громада). Очною формою охоплено дітей – 2301, що на 320 учнів більше у порівнянні з минулим тижнем.

У змішаному форматі працюють 18 закладів. Розпочав роботу Главанський ліцей.

Всього за змішаною формою навчаються 4837 учнів, що на 186 учнів менше, ніж минулого тижня.

1 заклад залишився на індивідуальній формі навчання (Рощанська початкова школа).

41 заклад працює у дистанційному режимі.

В очному режимі працюють 15 закладів дошкільної освіти.

Начальник Болградської РВА  Геннадій Бамбура відмітив позитивну тенденцію змін з ремонту та облаштування укриттів, що не може не радувати. А також зазначив, що більшість укриттів вже укомплектовані меблями – стільцями, партами, а також лежачими місцями, ігровими кімнатами та санвузлами. В кожному освітньому закладі за очною формою навчання діти пройшли тренування реакції дітей на сигнал повітряної тривоги.

По завершенню наради  Геннадій Васильович надав відповідні доручення фахівцям  відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту районної державної адміністрації щодо проведення перевірок готовності захисних споруд у навчальних закладах району.