Арцизький район. Літній активний відпочинок дітей з особливих категорій сімей

16:19, 19 июля 2017

Запорукою майбутнього кожної держави є здоров’я її населення. Екологічні, економічні, соціальні проблеми в суспільстві зумовлюють негативну тенденцію до погіршення фізичного, морального, психічного стану громадян. Тому особливої важливості набуває питання організації відпочинку та оздоровлення як невід’ємної складової державної політики нашої держави.

Наразі в Україні наймасовішою організаційною формою відпочинку та оздоровлення, зокрема, дітей, є наметові табори.

Арцизький РЦСССДМ вже 11 років поспіль проводить таку роботу саме у форматі таборів та екскурсійних подорожей для дітей району. Про це повідомляють в прес-центрі Арцизької РДА.

До Дня захисту дітей була організована велоподорож з наметовим містечком для дітей з певних категорій сімей м. Кілія. Так, у червні дітвора побувала у навчальному таборі, який розташували у Савранському лісі біля с. Бубки. Також під час проведення чемпіонату України з міні-ралі, з 21 по 26 червня, на території с. Пряма Балка було організоване наметове містечко та велоподорож. Крім того, у липні відбулася екскурсійна подорож до міста Ізмаїл. А незабаром планується розміщення гірського наметового табору «Під Великим Верхом» у горах Закарпаття з екскурсійною подорожжю до Львова та Вінниці у межах «Альпійського дитячого руху України».

Варто зауважити, що у літньому наметовому таборі діти поводяться самостійніше, ніж удома. Тут значно менше регламентацій, менше людей, що стримують прагнення до самостійності, і більше умов, які стимулюють творчий розвиток, ініціативу, кмітливість, активність. Таким чином для дитини розпочинається цікаве літнє життя зі спілкуванням на іншому рівні та постійному навчанню чомусь новому. Особистість активно розкриває свої здібності, таланти, стає активнішою, ніж під час занять у школі. Дитина знаходить нових друзів.

Робота вихователів у таборі передбачає поєднання відпочинку, праці, спорту з пізнавальною, естетичною, екологічною, оздоровчою діяльністю, яка провадиться з використанням річкових та лісових ресурсів. І обов’язковими є створення життєрадісної атмосфери і забезпечення повноцінного відпочинку й розвитку дітей.