Арцизький район: турбота про дітей загиблих воїнів АТО – понад усе (фото)

16:17, 18 октября 2017
агапій

Напередодні релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке вся Україна відзначає 14 жовтня, у дошкільному навчальному закладі «Колосок» села Кам’янське відбувся тематичний день «Козацькому роду нема переводу». Свято об’єднало в одну дружню родину учнів та вчителів школи, вихователів та дітлахів, працівників сільради та учасників художньої самодіяльності Будинку культури.

Захід був спрямований на ознайомлення з національною історією і культурною спадщиною української держави, на виховання патріотичних почуттів і формування громадянської свідомості підростаючого покоління. Ведучі розповіли присутнім, чому День захисника України і День українського козацтва нерозривно об’єднані з Покровою, чому козаки вважали Богородицю своєю заступницею та покровителькою.

Історія українського козацтва – це одна з найвизначних сторінок життя нашого народу, і тому в рамках заходу були відтворені історичні події за часів Запорізької Січі. Вихованці та працівники ДНЗ «Колосок» інсценізували побут  тогочасних українців, їх звичаї, обряди, розваги. Усе це перепліталося з народно – обрядовими піснями і віршами,  козацьким гопаком і сучасним флеш-мобом, танцем янголят і приходом Покрови.

Татусі та дідусі взяли активну участь у козацьких розвагах, а матусі приготували різні солодощі та смаколики для  благодійного ярмарку. Зібрані кошти вирішили віддати Агапій Валерії, яка проживає в селі Павлівка Арцизького району і навчається в 3 класі. Її батько Іван Агапій – герой, учасник бойових дій в АТО. 20 березня 2015 року, виконуючи бойове завдання, він загинув під Маріуполем. Кошти разом із подарунками від Кам’янської школи, дитсадка, Будинку культури, сільської ради та депутата Одеської обласної ради Сергія Паращенка були передані дівчинці.

«Щиро вдячна всім небайдужим людям, які взяли участь у підготовці та організації нашого благодійного заходу «Козацькому роду нема переводу». Велика подяка матусям наших вихованців за чудові смаколики, солодощі, які вони приготували на це свято. Окрема подяка татусям за те, що знайшли час і завітали подивитися на своїх талановитих дітей і не посоромилися стати окрасою змагань «Козацькі забави». Я радію з того, що наша Кам’янська родина чуйна, душевна і небайдужа», – поділилась завідуюча дитсадком Світлана Максименко.