Білгород-Дністровський порт подешевшав на 100 мільйонів

11:18, 06 марта 2023

Перший аукціон з приватизації Єдиного майнового комплексу Державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» не відбувся.

«Учасники не подали заявки. Наступні торги з пониженням ціни заплановано на 13 березня. Стартова ціна  93,7 млн грн», – повідомив директор регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський.

Він також додав, що представники Фонду держмайна здивовані таким результатом, адже стільки зацікавлених у придбані виставленого на аукціон лота серед українських та іноземних компаній ще не було в їх досвіді.

Олександр Славський пояснив, що часом таке буває: ринок вважає ціну зависокою. Але чи дійсно це так показує час, адже приклади вже були: на другому аукціоні ціна зростала більше, ніж була на першому.

Щодо причин «провалу» першого аукціону, то чиновник каже про те, що, по-перше, обʼєкт у Білгород-Дністровську зараз не працює повноцінно, а використовується як «сухий порт».

По-друге, до запропонованої ціни 187,6 млн грн треба додати 20% та ще й погашення 100 млн грн боргів. Тож нова запропонована ціна зменшилася майже на 100 млн грн.