Біженці мають платити податки з українських доходів – мінфін Польщі

09:24, 21 сентября 2022

Доходи біженців від українських роботодавців мають оподатковувати в Польщі, якщо українець перебуває в країні понад 183 дні.

Про це повідомиломіністерство фінансів Польщі в коментарі польському виданню money.pl.

На серпень понад 1,3 млн українців отримали PESEL (податковий номер, що свідчить про тимчасовий захист. – Gazeta.ua) у Польщі. Частина з них продовжує працювати на українських роботодавців і сплачувати податки в Україні.

Днями польський мінфін вийшов з позицією, що створює проблеми для українського бюджету й українців, які продовжують працювати віддалено з Польщі за українськими контрактами.

“Відповідно до польсько-української угоди про уникнення подвійного оподаткування, якщо український податковий резидент виконує оплачувану роботу на території Польщі й винагороду виплачує український роботодавець, який не має постійного представництва або постійної посади в Польщі, він зобов’язаний сплачувати податок у Польщі, якщо його перебування перевищує 183 дні”, – пояснили в коментарі.

У такій ситуації всі доходи українця, пов’язані з виконанням роботи на території Польщі, підлягають оподаткуванню в Польщі. Зокрема й доходи, отримані до перевищення порогу 183 днів перебування в Польщі.