Договір оренди закінчився: з 1 січня для УПЦ МП закривають доступ до храмів Києво-Печерської Лаври – Мінкульт

13:24, 28 декабря 2022

З 1 січня для Української православної церкви Московського патріархату закривають доступ до храмів Києво-Печерської Лаври. 31 грудня спливає строк договору оренди, який Мінкульт не рекомендував продовжувати.

Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

“До нас звернувся в.о. генерального директора Національного заповідника Києво-Печерська Лавра Олександр Рудник щодо питання договору оренди УПЦ Свято-Успенської Києво-Печерською Лаври та Трапезної церкви з Трапезною палати, яка закінчується 31 грудня цього року згідно договору 1-6 та 2-6 від 17.06.2016 року «про почасове безоплатне користування релігійною організацією частинами культових будівель, що є державною власністю».  Ми рекомендували не продовжувати оренду з огляду на завершення терміну дії Договорів та Указу Президента України №820/2022 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – написав Ткаченко у своєму Фейсбуці.

Він також зазначив, що відповідний лист Олександр Рудник направив Високопреосвященнішому Павлу, Митрополиту Вишгородському та Чорнобильському, наміснику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

“Наразі створено міжвідомчу урядову комісію для вивчення питання подальшого використання майна Заповідника. Відповідно, з огляду на те, що на Верхній Лаврі угода закінчується, то до закінчення терміну перевірки – використання церковного майна унеможливлюється”, – додав міністр.