Як працює Арцизька лікарня в умовах воєнного стану

15:28, 12 июля 2022

 

Цього року Арцизька центральна опорна лікарня (ЦОЛ) загалом наростила обсяг медичної допомоги під час захворюваності на COVID-19 та з 24 лютого в умовах військового стану.

Про це під час апаратної наради в Болградській райдержадміністрації прозвітував головний лікар медичного закладу Зіновій Челак.

 

За словами Зіновія Івановича, два роки тому в лікарні було проведено оптимізацію ліжкового фонду з 240 до 170 місць із мінімальними втратами кадрів. Це дозволило зберегти необхідний обсяг медичної допомоги населенню та робочі місця медпрацівників, залишити можливість маневру при організації роботи лікарні для обслуговування не тільки мешканців колишнього Арцизького району, а і жителів прилеглого регіону. У випадках виникнення загроз поширення інфекційних захворювань, застосування хімічної та радіоактивної зброї медзаклад спроможний додатково розгорнути ліжка для надання допомоги. Наразі складено план заходів та проведено тренінги з медичними працівниками. Також створено умови для надання медичної допомоги у бомбосховищах. Тут облаштовано палати, пологовий зал, операційна, санвузли. Найближчим часом буде проведено кисень в пологовому залі та операційній.

 

Всього в закладі передбачено 374,75 штатних одиниць, із яких зайнято 370,25 (серед них – 47 лікарів). Середнім медичним персоналом лікарні забезпечена на 100%.

 

Гендиректор лікарні повідомив, що в Арцизькій громаді прийнята програма «Кадри», в яку вносять свою частку Теплицька та Павлівська ТГ. За період дії програми придбано п’ять квартир для молодих лікарів. Їм компенсуються орендна плата та комунальні послуги. В поточному році така плата здійснюється семи медикам по 2,5 тис грн щомісячно.

 

До Арцизької лікарні за останні п’ять років прибуло двадцять молодих медиків, Тому забезпеченість кадрами кардинально змінилась: молоді лікарі складають 62% від усього працюючого медперсоналу.

 

Зіновій Челак поінформував, що лікарня у 2022 році законтрактувала 14 пакетів медичних гарантій. За перше півріччя цього року від Національної служби здоров’я України надійшло 51 млн 971 тис. грн, а у минулому – 89 млн 429,5 тис. грн.

 

В подальшому Арцизька ЦОЛ планує реорганізуватися у кластерну лікарню, тому у закладі має бути організована робота по наданню екстреної медичної допомоги 24/7 (хірургічної, пологової, реанімаційної та педіатричної).

 

Зараз тут на повну потужність працює відділення невідкладної допомоги, яке забезпечене високоякісною медичною апаратурою. Передбачена інклюзівність при наданні медичної допомоги маломобільним пацієнтам. Важливим у ефективній роботі є зручна логістика – увесь лікувально-діагностичний процес розташовано в одній будівлі з функціонуючими двома вантажними ліфтами та одним пасажирським. Щоденно у відділенні надається допомога біля тридцяти хворим. За перше півріччя 2022 року надана медична допомога 4800 пацієнтам.