Казахстан, Узбекистан та Киргизстан заборонили громадянам воювати в Україні

13:47, 22 сентября 2022

Колишні й нині чинні члени ОДКБ виступили проти участі своїх громадян у бойових діях на українській території.

Учасники Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) – Казахстан та Киргизстан – виступили проти участі своїх громадян у війні проти України. Аналогічну позицію займає і колишній член ОДКБ Узбекистан. Про це повідомляє інформагентство Anadolu.

У Казахстані за участь у бойових діях на території іноземних держав загрожує тюремний термін від 5 до 9 років. Це передбачено відповідно до статті 172 КК РК (діяння, пов’язані з умисною неправомірною участю громадян Казахстану у збройних конфліктах чи військових діях на території будь-яких іноземних держав за відсутності ознак найманства).

Посольство Киргизстану в Росії також попередило своїх громадян, що на них чекає кримінальна відповідальність за аналогічні дії. Вони ризикують позбутися волі терміном від 5 до 10 років, можлива також конфіскація майна.

Громадянам Киргизстану, які живуть у Росії і яких будуть закликати брати участь у будь-яких військових діях, радять негайно звертатися до дипломатичного представництва своєї країни.

Посольство Узбекистану в РФ заявило, що застерігає співвітчизників від створення добровольчих батальйонів та/або участі у бойових діях на території іноземних держав, за які встановлено кримінальну відповідальність. Зокрема, йдеться до 10 років позбавлення волі.