Мешканець Болграду отримав звання Героя України. Відважний десантник втратив праву руку, але продовжав нести оборону на Луганщині

12:54, 28 сентября 2022

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» військовослужбовцям, яким присвоєно звання Героя України. Серед них був Владислав Бандар – військовослужбовець з Болграду, старший лейтенант та командир парашутно-десантного батальйону с бойовим досвідом в АТО й ООС. Під час російського вторгнення забезпечував оборону на опорних пунктах Луганщині, де був поранений та втратив праву руку. Урочиста церемонія нагородження відбулася в Білій залі Героїв України в Маріїнському палаці в Києві.

Про це повідомляє  сайт Офісу Президента.

«Щоразу, коли ми говоримо про звільнені українські території, про міста, села, у які повертається наш державний прапор, про людей, ми говоримо насправді про тих, чия хоробрість на полі бою є фундаментом наших здобутків і майбутньої перемоги», – наголосив Глава держави.

Владислав був присутній на церемонії разом зі своєю дружиною Іриною.

Владислав Бандар – старший лейтенант, командир парашутно-десантного батальйону. Він має бойовий досвід в АТО й ООС. Під час повномасштабного російського вторгнення забезпечував оборону на опорних пунктах у районі мосту через річку Сіверський Донець біля населеного пункту Щастя на Луганщині.

У березні організував ефективну оборону позицій у районі Верхньоторецького, що неодноразово зупиняло спроби прориву і не дозволило противнику заволодіти позицією українських військ на найбільш небезпечному напрямі оборони.

18 березня під час ворожого авіаційного та артилерійського обстрілу Владислав зазнав вогнепального осколкового поранення та втратив праву руку. Однак навіть після поранення продовжував керувати обороною опорного пункту, поки його не евакуював бойовий медик.

На даний час Герой знаходиться на реабілітації.