Полякам хочуть надати в Україні особливий статус: що відомо про ініціативу Зеленського

, 11:08, 12 июля 2022

Напередодні президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроект щодо особливого статусу громадян Польщі в Україні. Спочатку про це повідомив президент Польщі Анджей Дуда, а згодом з’явилися подробиці документа.

 

Громадянам сусідньої країни можуть надати можливість для здобуття освіти коштом бюджету нарівні з українцями. До проекту закону також додане право на соцзахист, стипендії та інші виплати. Також громадянам Польщі не знадобиться отримувати спеціальний дозвіл на роботу в Україні, вони мають право на соцзахист та освіту коштом бюджетних коштів нарівні з українцями.

Про це повідомляється в Telegram-каналі постпреда Верховної Ради у Конституційному суді Ольги Совгирі.

Проєкт нового закону, запропонованого президентом України, передбачає:

працевлаштування без необхідності отримання дозволу на працю іноземців та осіб без громадянства;

держреєстрацію платників податків та отримання реєстраційного номера платника податків;

право на забезпечення у разі втрати працездатності;

соцвиплати, згідно з українським законодавством;

отримання соцдопомоги з Фонду соцзахисту для осіб з інвалідністю;

право на стипендії, матеріальну допомогу;

польські кваліфіковані лікарі матимуть змогу здійснювати професійну діяльність в Україні протягом півтора року.

Законопроект президента Зеленського про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Польщі в Україні — це відповідь владі сусідньої країни, яка 12 березня цього року затвердила закон про допомогу українцям.

 

Як повідомила прес-служба ОП, законопроект Зеленського передбачає права та гарантії для поляків в Україні, аналогічні тим, якими користуються українці у Польщі. Рівно місяць тому президент Польщі Анджей Дуда підписав документ “Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни”.

 

Він гарантує законність перебування в Польщі громадян України, а також їх чоловіка чи дружини, якщо у них немає українського громадянства. Це стосується лише тих людей, котрі в’їхали до Польщі з України з початку російського вторгнення.