Сьогодні у Лондоні прощаються з королевою Єлизаветою II – ії поховають поруч з чоловіком

10:18, 19 сентября 2022

Сьогодні вранці, 19 вересня, у Лондоні почалась церемонія похорону королеви Єлизавети II у Вестмінстерському абатстві та урочиста служба у каплиці Святого Георгія у Віндзорі.

Офіційний державний похорон розпочнеться о 13:00 за Києвом у Вестмінстерському абатстві, куди тіло королеви перенесуть з Вестмінстер-холу у супроводі нового короля Карла III, а також принців Вільяма та Гаррі. Наприкінці відспівування о 13:55 в абатстві та по всій Британії відбудеться хвилина мовчання.

Потім труну буде доставлено до Віндзора. Піша процесія пройде до Арки Веллінгтон в Гайд-парку. Король і члени королівської родини також йтимуть за труною.

У Арки Веллінгтона труну з тілом Єлизавети II перенесуть у катафалк, який потім вирушить до Віндзорського замку, де пройде похоронна церемонія в присутності лише найближчих родичів королеви.

Королева буде похована в Меморіальній каплиці короля Георга VI поруч зі своїм чоловіком принцом Філіпом, який помер 9 квітня 2021 року.

Нагадаємо, найвпливовіший і найстаріший монарх Європи, королева Великобританії Єлизавета II відійшла у вічність у віці 96 років після 70 років правління 8 вересня 2022 року. Десять днів по країні було оголошено жалобу та приспущено державні прапори, а всі охочі могли попрощатися з монархом у Вестмінстер-холі. Останню шану манархині віддала і перша леді України Олена Зеленська разом з премьер-міністром Денисом Шмигалем.