Татарбунари: фашистські табори смерті – геноцид проти людства

08:27, 14 апреля 2017

11 квітня –  Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.  Це пам’ятна дата на честь події, яка мала місце  11 квітня  1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти  гітлерівців. В роки Другої Світової війни у Німеччині діяло 14033 табори смерті, 506 гетто, 2071 в’язниця.  З 18 мільйонів чоловік, вивезених до Німеччини з 30 країн Європи, 11 мільйонів загинули. «Гітлерівська Німеччина стала величезною катівнею. Волання її жертв чув увесь світ, вони змушували здригатися всі цивілізовані держави», – заявив обвинувач від США Роберт Джексон на Нюрнберзькому процесі.

Друга Світова  війна – найстрашніша з усіх війн, які прийшлося пережити українцям і всьому людству. Звіряча ідеологія нацизму, який розв’язав люту бійню, мала на меті знищення усіх так званих «расово неповноцінних»: циган, євреїв та  слов’ян.

13 квітня в читальному залі Татарбунарської центральної районної бібліотеки для учнів ПТАУ бібліотекарі  провели  історичну годину «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства». Протягом заходу ведучі розповідали  присутнім про страшні умови та  всі кола пекла,  які проходили в’язні концентраційних таборів. Під час перегляду кадрів  із  документальних фільмів, можна  було  відчути  жах  від  фашистських «фабрик смерті». Бібліограф Телятник Т. Г. провела книжковий огляд тематичної  літератури,  яку можна  знайти  у  фондах  районної  бібліотеки. Серед  них – Анатолій Кузнєцов «Бабин Яр», Євген Долматовський  «Зелена брама», Федір Моргуна «Сталінсько – гітлерівський геноцид українського народу»  та  «Друга Світова Війна  в цифрах і датах».

Розум не сприймає статистики і втрат серед  населення. Але душа кожного українця болить за непрожите життя, нездійснені мрії тих, хто загинув в лютому, жорстокому  коловороті війни. З кожним роком Друга Світова  Війна крок за кроком, день за днем  віддаляється від нас перегорнутою  сторінкою історії . Але забути звитягу батьків, дідів, прадідів неможливо, тому кожного року, 11 квітня, Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли через фашистські табори  і віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.