У ГУР викрили фейк РФ про обстріл цивільного авто

16:27, 28 марта 2023

У ГУР навели аргументи, що доводять постановку відео, знятого на окупованій території між Донецьком та Макіївкою.

Відео, яке розповсюджують росіяни, на якому невідомий в українській військовій формі нібито стріляє по цивільному автомобілю жінки з дитиною, є фейком, запущеним з метою дискредитувати ЗСУ. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки (ГУР).

У ГУР навели аргументи, що доводять постановку цього відео.

Так, воно зняте на окупованій території між Донецьком та Макіївкою (поворот по окружній дорозі стрільбище “ДНР”).

Як зазначили у розвідці, українські воїни наносять на автомобілі суцільні хрести, а на відео зображено хрест Вермахту.

Ще одна деталь – реєстратор, а в Україні вони зараз заборонені.

Крім того, кузов автомобіля був виготовлений у Росії і не постачався ніколи до України.

Джерелом, що розповсюдило відео, є “Юрій Олексій ZV”;

“Неякісний монтаж. На 1:35 військовий у безпосередній близькості від машини стріляє з автомата. Але гучних звуків пострілів немає. Вікно машини відчинене. Ішла розмова через вікно. Звуку зачинення вікна немає. Коли машина їде назад, знову чути, що вікно відчинене. Постріл був, тому що на відео видно розліт гільз. У цей момент має бути хоч якийсь звук”, – йдеться у повідомленні ГУР.

Зазначається, що це відео розкритикували самі ж російські пропагандисти та лідери думок, а МЗС РФ, яке також поширило цей ролик, швидко його прибрало.

“Це сфабриковане відео виявилося черговою невдалою та огидною спробою ворожої ІПСО, як і попередні пропагандистські спроби рашистів, дискредитувати ЗСУ. Росіяни намагаються й надалі очорнити воїнів ЗСУ, показати їх жорстокими та неадекватними, а також створити конфлікт із представниками мусульманської спільноти. Цього разу – із кримськими татарами”, – заявили в ГУР.