У Міненерго зробили важливу заяву про відключення світла: чи будуть графіки з жовтня

11:34, 13 сентября 2023

Відключення світла в Україні з жовтня будуть лише у разі ворожих обстрілів та пошкодження енергосистеми. Поки відключень світла не передбачається.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство енергетики в Facebook.

Міненерго спростувало інформацію, яка поширювала в мережі та ЗМІ про нібито відключення світла в Україні за графіками з 1 жовтня. Як зазначається, зараз енергетики продовжують готуватися до опалювального сезону.

“Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, наразі достатньо для забезпечення потреб споживачів. У денні години спостерігається профіцит потужностей. А тому застосування відключень з 1 жовтня у будь-якому з регіонів країни не планується”, – йдеться у повідомленні.

Проте енергетики не виключають, що відключення світла можуть повернутися у разі пошкодження енергетичної інфраструктури через російські обстріли, як це були минулого року.

У Міненерго наголошують, що оператори розробили графіки можливих відключень світла через несправедливий розподіл електроенергії минулого опалювального сезону. Але графіки будуть діяти лише у разі пошкодження енергооб’єктів.

“На сьогодні жодних відключень побутових споживачів під час усього осінньо-зимового періоду не передбачається”, – кажуть у міністерстві.