У МЗС зробили заяву щодо псевдореферендумів

10:14, 28 сентября 2022

Україна закликала посилити санкції проти РФ та надати танки, бойові літаки та далекобійну артилерію.

Україна закликала ЄС, НАТО та Групу семи негайно суттєво підвищити тиск на Росію, включаючи нові жорсткі санкції. Держава також закликала збільшити військову підтримку України, зокрема надати танки, бойові літаки, бронемашини, далекобійну артилерію, засоби протиповітряної та протиракетної оборони. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ про псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей.

У МЗС наголосили, що Україна має повне право на відновлення своєї територіальної цілісності військовими та дипломатичними методами та продовжить звільняти тимчасово окуповані території.

“Примус людей на цих територіях до заповнення будь-яких паперів під прицілом російських військових є черговим злочином Росії в ході її агресії проти України, що грубо порушує Конституцію та закони нашої держави, норми міжнародного права та міжнародні зобов’язання Росії. Ця вистава не має нічого спільного з волевиявленням і не несе жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою та міжнародно визнаних кордонів України. Україна та міжнародне співтовариство засуджують такі дії Росії та вважають їх нікчемними”, – йдеться у повідомленні.

Також у МЗС зазначили, що всі громадяни України, які взяли участь в організації цього дійства разом із російськими окупантами, будуть покарані відповідно до норм Кримінального кодексу України. Компетентні органи вже вживають заходів щодо їхнього розшуку та притягнення до відповідальності.

“Україна ніколи не погодиться на будь-які ультиматуми РФ, а спроби Москви створити нові лінії розмежування або послабити міжнародну підтримку України приречені на поразку”, – йдеться у заяві МЗС.

Україна сподівається, що відповідні країни зроблять висновки про справжні наміри Росії та збільшать підтримку України у протидії російській агресії, а не прикриватимуть свою бездіяльність прагненнями зіграти роль миротворців, яких Росія не потребує.

“Україна закликає всі держави та міжнародні організації негайно засудити незаконні дії Кремля на тимчасово окупованих територіях України та посилити ізоляцію Росії. Україна закликає ЄС, НАТО та Групу семи негайно суттєво підвищити тиск на державу-агресора, включаючи нові жорсткі санкції проти Росії, та суттєво збільшити військову підтримку України, зокрема надати танки, бойові літаки, бронемашини, далекобійну артилерію, засоби протиповітряної та протиракетної оборони. Ми закликаємо партнерів продемонструвати Росії, що єдиною реакцією на спроби анексії, шантажу та ультиматуму буде збільшення підтримки України заради перемоги нашої держави над агресором”, – зазначили у відомстві.