У Раді пояснили, за яких умов заблокують Telegram в Україні

10:27, 01 апреля 2024

У парламентському Комітету зі свободи слова зазначають, що блокування можливе в разі підтвердження витоку інформації.

Підтвердження витік інформації стане причиною для блокування Telegram в Україні. Існує ймовірність того, що інформацію з месенджера видають секретним службам РФ. Про це заявив голова Комітету зі свободи слова Верховної ради Ярослав Юрчишин в інтерв’ю РБК-Україна в понеділок, 1 квітня.

“Для блокування Telegram треба мати чітку аргументацію – рішення РНБО щодо санкцій, наприклад. А для цього має статись якась серйозна критична ситуація з витоком інформації. Дуже не хотілось би, щоб це сталось, тому нам треба зробити вибір”, – сказав він.

Народний депутат припустив, що “якийсь контроль над Telegram з боку Росії є і ми не маємо гарантії, що вся інформація окремих людей там під захистом і не видається секретним службам РФ”.

“Чи ми маємо 100% гарантію, що це Дуров власник Телеграму? За його словами, так. А він, насправді, мало що каже. До того ж, немає інформації про те, що Дуров відмовився від російського паспорту. Він (тепер) є громадянином ОАЕ, але це не передбачає відмови від російського громадянства”, – пояснив парламентар.

За його словами, до конкретних кроків у санкціях проти Telegram має пройти цілий шлях.

“Тобто фіксація проблем, фіксація того, що мережа не працює, фіксація викликів, які в нас стоять для національної безпеки, винесення це РНБО, рішення РНБО, указ президента, введення в дію указу президента”, – пояснив він.