У Ренійській громаді планують підвищити тарифи на воду

, 18:21, 23 января 2023

Як уже заявляв міський голова Ренійської територіальної громади Ігор Плєхов, у місті Рені планується підвищення тарифів на водопостачання та послуги каналізації. Мер обґрунтував ці плани необхідністю збільшити доходи комунального підприємства «Водоканал» та підняти рівень оплати праці його робітників. Якщо цього не зробити, то, за словами Ігоря Плєхова, КП матиме гострий дефіцит робочої сили: люди не хочуть працювати за 6-7 тисяч гривень на місяць.

Як передає видання “Юг-Today”, підвищення тарифів на воду не обмежиться адміністративним центром ТГ – розцінки будуть збільшені у всіх селах громади, де діють комунальні водопостачальні підприємства.

«Наразі на офіційному сайті міськради інформацію про наміри підняти тарифи опублікували два сільські комунальні підприємства, які здійснюють централізоване водопостачання: це КП «Вікторія» (с. Лиманське) та КП «Успіх» (с. Новосільське). Інформація є докладним економічним обґрунтуванням необхідності підвищення тарифів на воду, – сказала Наталія Каленська. – Зрозуміло, що в різних селах будуть встановлені різні розцінки, оскільки у кожного комунального підприємства – різне співвідношення собівартості водопостачання та доходів від продажу води абонентам. Зокрема, КП «Вікторія» планує підняти тариф з 15 гривень до 25 гривень за кубометр, КП «Успіх» – з 10 гривень до 41 гривні за кубометр. Розрахунки цих двох підприємств будуть розглянуті на одному з найближчих засідань виконкому. Думаю, потім аналогічні розрахунки представлять інші сільські КП, а також «Водоканал». Ймовірно, нові тарифи у селах почнуть діяти вже з 1 лютого, а у місті – з 1 березня. Але поки що це попередня інформація – все залежатиме від рішень виконкому. Хочу наголосити, що тарифи на воду підвищуються до економічно обґрунтованого рівня».