В Ренійській громаді затвердили єдині ставки податків та зборів

, 15:27, 02 августа 2022

На офіційному сайті Ренійської територіальної громади опубліковані рішення, ухвалені під час роботи чергової двадцять шостої сесії Ренійської міської ради, найважливішими з яких є рішення щодо встановлення ставок податків та зборів на території громади.

Перший заступник міського голови Людмила Чакир на засіданнях постійних депутатських комісій пояснювала, що необхідність ухвалення нових ставок податків та зборів викликана низкою причин. Наприклад, сьогодні по кожному населеному пункту Ренійської громади діють ставки, прийняті відповідними радами ще до створення об’єднаної громади. Ренійська міська рада VIII скликання є правонаступником усіх цих рад, у тому числі й ухвалених ними рішень. І цими ставками можна було б користуватися, якби не велика їхня різноманітність.

Кожна рада затверджувала ставки податків і зборів, виходячи зі специфіки свого населеного пункту. В результаті їх розміри в місті та в кожному селі громади варіюються від мінімального до максимального. Така ситуація створює великі проблеми для податкових органів при нарахуванні конкретних сум. Тому було ухвалено рішення встановити єдині ставки податків для всієї Ренійської громади. Крім того, багато ставок затверджувалося востаннє мало не в 2015 році і необхідність їх перегляду назріла з об’єктивних причин.

Наприклад, розмір ставок цього податку для ІІ групи платників у селах тоді ще Ренійського району був і 15%, і 18%, і 20%, у місті – 12%. Тепер ставка цього податку для усієї громади – 20%.

Як зауважила Людмила Чакир, це збільшення податків для певної частини платників. Але вона нагадала, що громада має утримувати так звану бюджетну сферу. Наприклад, зі створенням об’єднаної громади було припинено практику зборів грошей на потреби дитячих садків із батьків дітей ці сади, що відвідують. На сьогодні батьки оплачують лише 50% вартості харчування. Всі інші витрати на утримання цих установ громада взяла на себе.

Людмила Чакир навела приклад сусідніх громад, в яких відразу приймають для всіх платників максимальні ставки, в результаті відбувається збільшення і на 1%, і на 1,5%. Більшість же ставок у Ренійській громаді збільшено на 0,2 – 0,4%.

Крім традиційних єдиного, транспортного та інших податків було прийнято новий для Ренійської громади – туристичний збір.

Людмила Чакир пояснила, що Ренійська громада чи не єдина на Одещині не встановила цей вид збору на своїй території, за що постійно отримувала зауваження від департаменту фінансів та податкової інспекції. В результаті тепер “внутрішні туристи” (жителі України) платитимуть 0,25% від мінімальної заробітної плати на день за перебування на території Ренійської громади. “В’їзні туристи” (іноземці) платитимуть 0,5%.

Пропоновані розміри ставок орендної плати за землю та податку на землю за різними категоріями платників, на засіданнях постійних депутатських комісій прокоментував начальник відділу земельних відносин та екологічних питань апарату виконкому Ренійської міськради Володимир Кромкін. Стосовно цих двох видів податків було реалізовано той самий підхід, що й у податків, поданих Людмилою Чакир: підвищення, але, здебільшого, незначне та індивідуальний підхід до кожної категорії і навіть до конкретного платника.

Обговорення проєктів рішень, що стосуються ставок податків та зборів, зайняло на засіданнях постійних депутатських комісій не одну годину. Натомість на пленарному засіданні прийняття рішень відбулося швидко та одноголосно.

Нові, уніфіковані, ставки податків та зборів набудуть чинності на території Ренійської міської об’єднаної громади з 1 січня 2023 року.